Ranking najmniej awaryjnych zmywarek

Kupując sprzęt AGD mamy nadzieję, że będzie służył nam przez co najmniej kilka lat. Nie ma znaczenia czy jest to mały sprzęt typu mikser, czy duże AGD jak lodówka, pralka lub zmywarka. Niestety często zdarza się, że po upływie gwarancji sprzęt odmawia posłuszeństwa. To właśnie z tego względu przy wyborze sprzętu należy skorzystać z rankingów niezawodności sprzętu w danej kategorii, np. niezawodne zmywarki. Dzięki temu unikniemy kosztownych napraw lub wydatków na zakup nowej zmywarki. Prezentujemy najbardziej popularne zmywarki w naszym rankingu niezawodnych zmywarek wolnostojących.

Ranking najmniej awaryjnych zmywarek – TOP 10 najlepszych najmniej awaryjnych zmywarek

Miejsce Nazwa zmywarki Cena Najtańsza oferta
1 BOSCH SMS46GI05E 1599 zł Sprawdź teraz
2 Bosch SPS25CI03E 1373 zł Sprawdź teraz
3 Whirlpool WSFO3O23PF 1299 zł Sprawdź teraz
4 Bosch SPS66TI01E 2256 zł Sprawdź teraz
5 AEG FSK83717P 2948 zł Sprawdź teraz
6 BEKO DFS26024W 1159 zł Sprawdź teraz
7 INDESIT DSFE 1B10 S 1053 zł Sprawdź teraz
8 Whirlpool WFC3C26X 1329 zł Sprawdź teraz
9 Goddess DTC656MW8 866 zł Sprawdź teraz
10 Beko DFN38530X 1599 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych najmniej awaryjnych zmywarek

1. BOSCH SMS46GI05E

 BOSCH SMS46GI05E

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zmywarka o szerokości 45 cm przeznaczona jest przede wszystkim dla singli lub gospodarstw dwuosobowych. Znany producent daje 100% dożywotnią gwarancję na szkody powstałe z powodu zalania przez zmywarkę. Taką możliwość daje zastosowanie systemu AquaStop. Kolejnymi elementami gwarantującymi niezawodność zmywarki jest nowoczesny silnik bezszczotkowy oraz zastosowanie wymiennika ciepła, który reguluje temperaturę wody w zależności od rodzaju naczyń. To zdecydowany lider rankingu.

2. Bosch SPS25CI03E

 Bosch SPS25CI03E

Cena: ok. 1373 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zmywarka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że zmywarka jest niezwykle oszczędna. Nie ma to jednak wpływu na jakość zmywania. Producent daje 100% gwarancji na szczelność zmywarki (dożywotnio) i 10 lat na odporność obudowy na rdzewienie. Nie dziwi więc fakt, że w rankingu na niezawodną zmywarkę wolnostojącą zajmuje czołowe miejsce. Mieści 9 kompletów i jest idealna dla singli.

3. Whirlpool WSFO3O23PF

 Whirlpool WSFO3O23PF

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To kolejna propozycja renomowanej firmy, tym razem z kategorii mniejszych zmywarek o szerokości 45 cm, mimo to mieści 10 kompletów. 7 automatycznych programów czyni z niej zmywarkę nie tylko oszczędną, ale także bardzo efektywną. W rankingu niezawodnych zmywarek wolnostojących zajmuje jedno z pierwszych miejsc. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za cichą pracę, niskie koszty eksploatacji oraz bezawaryjną pracę. Możliwość regulacji wysokości górnego kosza ułatwia załadunek zmywarki, a nawet mycie patelni i dużych garnków.

4. Bosch SPS66TI01E

 Bosch SPS66TI01E

Cena: ok. 2256 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zdecydowany lider rankingu niezawodnych zmywarek 45 cm. Wyróżnia się bardzo cichą pracą, intuicyjną obsługą oraz niskimi kosztami eksploatacji. Dobrze opracowany system koszy pozwala na umycie 10 kompletów podczas jednego cyklu. Klienci szczególnie chwalą dodatkową szufladę na sztućce, która ułatwia ich układanie i wyjmowanie. Zmywarka o najwyższej klasie energetycznej A+++ powoduje spore oszczędności w opłatach za prąd.

5. AEG FSK83717P

 AEG FSK83717P

Cena: ok. 2948 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zmywarka 60 cm do zabudowy. Zaletą zmywarki jest duża pojemność, mieści aż 15 kompletów. To doskonałe rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny. Opóźniony start umożliwia uruchomienie zmywarki w dowolnym momencie. W przypadku taryfy dwufazowej są to dodatkowe oszczędności. System koszy oraz składane półki i wsporniki pozwalają na bezpieczne mycie nawet najbardziej delikatnych kieliszków i porcelany. W naszym rankingu zdecydowanie doceniana jest za niezawodność.

6. BEKO DFS26024W

 BEKO DFS26024W

Cena: ok. 1159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Małe jest piękne i wygodne. Zmywarka o szerokości zaledwie 45 cm zmieści aż 10 kompletów naczyń, ale równocześnie umożliwia mycie naczyń przy połowie załadunku. 6 programów z dodatkowymi funkcjami pozwala na pełne wykorzystanie możliwości zmywarki i uzyskanie rewelacyjnych efektów mycia i suszenia. Doskonale sprawdza się w małych gospodarstwach domowych, ale dzięki dużej pojemności pozwala na zmycie wszystkich naczyń po imprezie. W rankingach zmywarek wolnostojących i tanich zajmuje czołowe miejsce.

7. INDESIT DSFE 1B10 S

 INDESIT DSFE 1B10 S

Cena: ok. 1053 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zmywarka z kategorii mniejszych, ale bez problemu pomieści 10 kompletów. Jest jedną z najtańszych w swojej kategorii, ale nie ma to wpływu na efektywność zmywania. 6 programów w zupełności wystarczy, by naczynia były czyste. Regulowany górny kosz pozwala na pomieszczenie naczyń o różnej wysokości. Można podłączyć ją do ciepłej wody, co przynosi dodatkowe oszczędności. W rankingu cena/jakości w ścisłej czołówce.

8. Whirlpool WFC3C26X

 Whirlpool WFC3C26X

Cena: ok. 1329 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jak w każdej zmywarce tego producenta zastosowano technologię 6. Zmysł, która pozwala na optymalizację pracy zmywarki. Wystarczy wybrać odpowiedni program, a zmywarka dobierze ilość wody, detergentów, czas trwania cyklu zmywania. To znacznie obniża koszty eksploatacji bez straty jakości zmywania. Producent gwarantuje też bezawaryjną pracę zmywarki, więc trudno dziwić się, że w rankingach zajmuje najwyższe miejsca, a klienci pozostają wierni tej marce.

9. Goddess DTC656MW8

 Goddess DTC656MW8

Cena: ok. 866 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To mała kompaktowa zmywarka stołowa firmy Hyundai. Doskonała do gospodarstwa jednoosobowego lub do biura. Posiada tylko jeden kosz, który pomieści 6 kompletów. Małe zużycie wody plasuje ją na czele zmywarek ekonomicznych. Niewielkie wymiary (55x44x50) pozwalają umieścić ja na każdym blacie kuchennym bez szkody dla innych urządzeń AGD. Zdecydowany lider rankingu niezawodnych małych zmywarek.

10. Beko DFN38530X

 Beko DFN38530X

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Super zmywarka w super cenie. Szerokość 60 cm, 15 kompletów naczyń, klasa energetyczności A+++, 8 programów czynią ją jedną z najbardziej ekonomicznych i funkcjonalnych zmywarek. Użytkownicy bardzo chwalą system koszy, górny ma trzy poziomy regulacji, dodatkowa szuflada na sztućce pozwalają na wygodne zapełnienie zmywarki. Funkcja AquaIntense pozwala na uruchomienie dodatkowego dolnego ramienia do zmywania bardzo zabrudzonych garnków. Czołowe miejsce w rankingach.

Jak wybrać niezawodną zmywarkę?

Każdy sprzęt AGD ma gwarancję producenta na 24 miesiące, za dodatkową opłatą można wykupić ubezpieczenie na dodatkowe 3 lata. Wtedy wszystkie naprawy mamy bezpłatne do wartości sprzętu. Ale przecież nie o to chodzi, chcemy kupić sprzęt, który przynajmniej przez kilka lat nie będzie sprawiał problemów. I tu najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, którzy na rynku funkcjonują od wielu lat.

Przykładem może być Bosch, Whirlpool, Siemens czy Beko (kolejność przypadkowa). Każdy z nich ma w ofercie modele w zróżnicowanym zakresie cenowym oraz o różnej klasie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy sprawdzić rankingi zmywarek oraz opinie użytkowników. To znacznie ułatwia dokonanie ostatecznego wyboru.

Nie zawsze warto kierować się tylko ceną. Różnica 200-300 zł nie jest znaczącą różnicą jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dobrej jakości zmywarka bezawaryjnie pracuje przez ponad 10 lat. Znacznie ważniejszym parametrem przy wyborze zmywarki jest zużycie wody oraz prądu, przekłada się to bezpośrednio na wysokość rachunków miesięcznych i obciążenie budżetu domowego.

Różnica 3 l zużycia wody podczas jednego cyklu zmywania przekłada się nie tylko na koszty eksploatacji, ale także na ochronę środowiska. Ostatnie susze spowodowały, że już teraz mamy ujemny bilans wodny. Renomowani producenci zmywarek mają tego świadomość i dlatego w swoim sprzęcie oferują nowoczesne technologie zmniejszające zużycie wody.