Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

Zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm są najchętniej wybieranymi zmywarkami przez klientów. Decyduje o tym przede wszystkim ich pojemność. W zależności od modelu potrafią zmieścić od 12 do 14 kompletów naczyń. W zupełności wystarcza to na zmycie naczyń czteroosobowej rodziny z całego dnia. Korzystając z rankingu zmywarek można wybrać najbardziej optymalny model pod względem ceny, jakości i funkcji. Przedstawiamy najbardziej popularne zmywarki w naszym rankingu.

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm – TOP 5 najlepszych zmywarek wolnostojących 60 cm

 

Miejsce Nazwa zmywarki Cena Najtańsza oferta
1 Whirlpool WFC3C26X 1329 zł Sprawdź teraz
2 Bosch SMS25AI03E 1441 zł Sprawdź teraz
3 Whirlpool WFC3C26 1228 zł Sprawdź teraz
4 Whirlpool WFO3T2236.5PX 1649 zł Sprawdź teraz
5 Siemens SN236I00NE 2135 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych zmywarek wolnostojących 60 cm

1. Whirlpool WFC3C26X

 Whirlpool WFC3C26X

Cena: ok. 1329 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To klasyczna zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm. Dzięki bardzo pozytywnym opiniom użytkowników zawsze jest na czele stawki rankingu zmywarek wolnostojących. Klienci cenią ją za cichą pracę oraz energooszczędność. Do wyboru jest aż 8 programów, w tym program pozwalający na mycie naczyń tylko z jednego koszyka, nie trzeba więc czekać na zapełnienie całej zmywarki. Dodatkowe funkcje to opóźniony start, regulowana wysokość górnego kosza, zabezpieczenie przed wyciekiem wody ze zmywarki.

2. Bosch SMS25AI03E

 Bosch SMS25AI03E

Cena: ok. 1441 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zmywarka posiada co prawda tylko 5 programów, ale zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że jest to ilość wystarczająca. Sensor załadunku samodzielnie ocenia stopień wypełnienie zmywarki i dostosowuje do niego ilość zużywanej wody i prądu. AquaSensor reguluje czas zmywania w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Wymiennik ciepła i technologia ochrony szkła zapewniają delikatne mycie szkła i porcelany. Czołowa pozycja w rankingu dobrych zmywarek.

3. Whirlpool WFC3C26

 Whirlpool WFC3C26

Cena: ok. 1228 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Swoją wysoką pozycję w rankingu zmywarek wolnostojących zawdzięcza przede wszystkim funkcjonalności i pojemności (aż 14 kompletów). Zastosowanie technologii 6. Zmysł pozwala na dodatkowe oszczędzanie wody i prądu. Zmywarka sama dostosowuje wszystkie parametry do wybranego programu. Multizone umożliwia wybranie zmywania dowolnego kosza, a Sani rinse na odkażanie umytych naczyń.

4. Whirlpool WFO3T2236.5PX

 Whirlpool WFO3T2236.5PX

Cena: ok. 1649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za rewelacyjnie małe zużycie wody, zaledwie 6,5 l na 1 cykl zmywania. W skali roku to oszczędność ponad 1000 l wody w porównaniu z innymi zmywarkami tej klasy. Jak każda zmywarka tej firmy posiada 6. Zmysł i wiele dodatkowych funkcji ułatwiających codzienne zmywanie. Power Clean Pro pozwala na dokładne umycie zabrudzonych patelni nie uszkadzając ich powłoki. Trudno się więc dziwić, że otwiera rankingi najlepszych zmywarek.

5. Siemens SN236I00NE

 Siemens SN236I00NE

Cena: ok. 2135 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To kolejna zmywarka z kategorii zmywarek oszczędnych, zużycie wody wynosi 6,7 l na jedno zmywanie. Dzięki trzem koszom można pomieścić w niej znacznie więcej naczyń. Sterowanie elektroniczne ułatwia wybranie odpowiedniego programu i funkcji. Zmywarka posiada 3 częściowe filtry, które skutecznie wyłapują tłuszcz i wszelkie inne zabrudzenia. Zmywarka automatycznie dostosowuje dozowanie wody i prądu. W rankingu dobrych zmywarek jest w ścisłej czołówce.

Zmywarki do zabudowy 60 cm – poradnik

Niektórzy zastanawiają się, czy warto kupować zmywarkę wolnostojącą 60 cm szerokości do małej kuchni? W przypadku rodziny liczącej więcej niż 2 osoby, odpowiedź brzmi twierdząco. A właściwie to zwłaszcza w małej kuchni, bo nie ma w niej miejsca na gromadzenie brudnych naczyń z całego dnia. Najczęściej nikt nie ma czasu, by myć naczynia po każdym posiłku i odkładać je na suszarkę. 15 cm na szerokości to bardzo niewiele, ale różnica w pojemności może wynosić nawet 5 kompletów, to bardzo dużo.

Chcąc wybrać dobrą zmywarkę o szerokości 60 cm warto wspomagać się rankingami zmywarek i opiniami użytkowników. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na klasę energetyczności i zużycie wody, bo te parametry bezpośrednio przekładają się na wysokość miesięcznych rachunków. Zakup zmywarki średniej klasy zwraca się już po dwóch latach. W kolejnych latach to już wyraźne oszczędności. Dobrej jakości zmywarka działa przeciętnie przez 10 lat.

Wybierając zmywarkę koniecznie trzeba zwrócić uwagę na programy i zastosowanie nowoczesnych technologii. To one mają decydujący wpływ na funkcjonalność zmywarki i jakość mycia. Szczególnie użyteczna jest funkcja mycia wybranych koszy, możliwość opóźnienia startu lub suszenie przy otwartych drzwi.