Ranking zmywarek wolnostojących

Lodówka, pralka to sprzęt AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania domu. Coraz częściej do tego zestawu dochodzi zmywarka. Producenci reklamują ją przede wszystkim jako sprzęt pozwalający na zaoszczędzenie kosztów związanych ze zużyciem wody i energii. I niewątpliwie jest to prawda, bo myjąc naczynia pod bieżącą wodą zużywamy jej znacznie więcej. Oczywiście wyniki będą uzależnione od klasy zmywarki i jej pozycji w rankingu zmywarek. Posiadanie zmywarki ma dodatkowo wartości niewymierne. To przede wszystkim zaoszczędzony czas oraz komfort pustego zlewu w kuchni.

Zmywarki wolnostojące to najpopularniejszy typ zmywarek domowych. Można wstawić je do już urządzonej kuchni, wystarczy tylko dobrać odpowiednie wymiary i podłączyć do wody, odpływu i prądu. Problemem jest wybranie odpowiedniego modelu, który spełniałby równocześnie kilka kryteriów. Najważniejsze z nich to cena adekwatna do jakości, niezawodność, łatwa obsługa, dostępny serwis i części zamienne. Nasz ranking prezentuje najbardziej popularne zmywarki wolnostojące, co zdecydowanie ułatwi dokonania ostatecznego wyboru.

Ranking zmywarek wolnostojących – TOP 5 najlepszych zmywarek wolnostojących

 

Miejsce Nazwa zmywarki Cena Najtańsza oferta
1 Whirlpool WSFE2B19 1200 zł Sprawdź teraz
2 Whirlpool WSFO3O34PFX 1599 zł Sprawdź teraz
3 ELECTROLUX ESF5545LOX 1599 zł Sprawdź teraz
4 Amica DFM604SNA 1149 zł Sprawdź teraz
5 Amica DFM404WNA 1099 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych zmywarek wolnostojących

1. Whirlpool WSFE2B19

 Whirlpool WSFE2B19

Cena: ok. 1200 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To mała zmywarka o szerokości 45 cm, ale o bardzo dużej pojemności. Jeden załadunek to aż 10 kompletów naczyń. Posiada 5 różnych programów pozwalających na dobranie trybu pracy do potrzeb. Zmywarka automatycznie dopasowuje ilość pobieranej wody i jej temperaturę do wybranego programu. Zmywarka posiada funkcję opóźnionego startu, co umożliwia jej uruchomienie w godzinach tańszej taryfy prądowej. Górny kosz zmywarki ma możliwość regulacji wysokości co umożliwia mycie wysokich naczyń lub wazonów na kwiaty.

2. Whirlpool WSFO3O34PFX

 Whirlpool WSFO3O34PFX

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To kolejna zmywarka wolnostojąca znanej marki WHIRLPOOL. Parametry wielkości i pojemności ma podobne jak ta opisana powyżej. Różnią się jednak klasą energooszczędności klasa A+++ daje gwarancję znacznie mniejszego zużycia energii, a co za tym idzie mniejszych rachunków za prąd.

Zmywarka posiada aż 8 programów, które można wybierać za pomocą elektronicznego panelu, w tym program do dezynfekcji naczyń. Zmywarka automatycznie dostosowuje wszystkie parametry cyklu zmywania do wybranego programu. Jest to tzw. 6 zmysł zmywarki. W rankingu zmywarek wolnostojących i jakość/ceny zawsze znajduje się na czele stawki.

3. ELECTROLUX ESF5545LOX

 ELECTROLUX ESF5545LOX

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To nieco większa zmywarka o szerokości 60 cm, dzięki czemu może pomieścić aż 13 kompletów. Doskonała dla większej rodziny, zmieszczą się w niej naczynia po wszystkich posiłkach spożywanych w ciągu dnia. Bez problemu można także zmieścić w niej wszystkie naczynia po wizycie gości. 6 programów pozwala na dostosowanie funkcji do potrzeb. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowana technologia AirDry polegająca na dokładnym suszeniu naczyń przy automatycznie otwieranych drzwiczkach. Dzięki temu w rankingach znajduje się na czołowej pozycji.

4. Amica DFM604SNA

 Amica DFM604SNA

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zmywarka znanej polskiej firmy. Wyróżnia ją funkcjonalność i oszczędność. Nie musi być do końca załadowana, wystarczy włączyć odpowiedni program, by zaoszczędzić nawet 20% kosztów eksploatacji. Klienci cenią ją za łatwość obsługi, cichą pracę i dokładne zmywanie naczyń. W rankingu tanich zmywarek jest w ścisłej czołówce.

5. Amica DFM404WNA

 Amica DFM404WNA

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To mała, ale efektywna zmywarka mieszcząca 9 kompletów. Dwa kosze umożliwiają odpowiednie rozmieszczenie naczyń i dostosowanie intensywności zmywania do ich charakteru. Szklanki i filiżanki wymagają delikatnego mycia, natomiast garnki i talerze bardziej intensywnego. Amica reguluje to samodzielnie. Dzięki temu naczynia nie ulegają uszkodzeniu.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę wolnostojącą – krótki poradnik

Decydując się na zakup zmywarki wolnostojacej trzeba przede wszystkim brać pod uwagę jej rozmiar, czyli 45 lub 60 cm. Jest to istotny parametr nie ze względu na zajmowaną ilość miejsca, ale przede wszystkim ze względu na pojemność. Małe zmywarki mają pojemność od 8 do 10 kompletów naczyń, doskonale nadają się dla singli lub gospodarstw dwuosobowych. Zmywarki o szerokości 60 cm przeznaczone są dla większych rodzin. Naczynia uzbierane w ciągu jednego dnia idealnie zapełnią zmywarkę na pełny cykl zmywania.

Kolejne czynniki, które należy brać pod uwagę to:

  • Klasa energetyczności oraz zużycie wody na jeden cykl zmywania. To dwa najważniejsze parametry mające wpływ na wysokość rachunków miesięcznych.
  • Zakres programów – oszczędna zmywarka, to zmywarka posiadająca zakres programów umożliwiający indywidualny wybór. Nie zawsze potrzebny jest pełny cykl trwający ok. 2 h. W przypadku talerzy po śniadaniu czy kolacji w zupełności wystarczy program Eco lub ekspresowy.
  • AirDry – korzystając z rankingu zmywarek warto zwrócić uwagę na sposób suszenia naczyń. Dodatkowa funkcja AirDry gwarantuje idealne wysuszenie naczyń za pomocą gorącego powietrza. Na szklankach, kieliszkach nie zostają żadne smugi.
  • Opóźniony start – dla osób, które korzystają z prądu dwufazowego bardzo ważną funkcją zmywarki jest opóźniony start. Pozwala on po załadowaniu zmywarki na jej uruchomienie w dowolnym momencie, oczywiście w godzinach taryfy nocnej. To dodatkowe oszczędności w budżecie domowym.
  • Panel – znacznym ułatwieniem jest czytelny panel, który pozwala nie tylko na łatwe wybranie odpowiedniego programu, ale będzie przypominał o konieczności uzupełnienia środka nabłyszczającego lub soli w zmywarce.

Wybierając zmywarkę warto wykorzystać ranking zmywarek. W internecie jest ich bardzo dużo, wystarczy tylko wpisać kryterium, które jest dla nas najważniejsze np. ranking tanich zmywarek, najlepsze zmywarki, ranking zmywarek wolnostojących. Pozwoli to na znaczne zawężenie poszukiwań.